Vai ceļojot ir iespējams ekonomēt?


Mums visiem, periodiski vajag, vismaz uz pāris dienām izrauties no ierastās vides un doties kaut vai mazā ceļojumā. Kas no tā mūs visbiežāk attur? Protams, ka tie ir finansiālie izdevumi! Ne jau visi var atļauties tērēt lielas naudas summas. Bet varbūt nemaz nav jādodas tālos ceļojumus? Ceļojums var būt samērā īss un arī tālu nekur nav jābrauc, pozitīvas emocijas var gūt no pavisam tuva, dažu dienu ceļojuma. Tādam ceļojumam arī nauda atradīsies un te mēs jums vēl sniegsim dažus ieteikumus, kā var ekonomēt ceļojot arī tādos īsos ceļojumus.

Neplānojiet divu – trīs dienu braucienu uz brīvdienām, lētāk ir darbā paņemt brīvas dienas nedēļas sākumā. Cenas uz naktsmājām būs vismaz par 25% zemākas nekā brīvdienās un svētkos.

Atsakieties no lidojuma ar lidmašīnu. Gandrīz visur tagad ir pieejami ātri un ērti transportlīdzekļi. Kuri ir daudzas reizes lētāki par lidojumu. Turklāt, kas var būt romantiskāks, braucot vilcienā, skatīties uz kaut kur tālumā lidojušu lidmašīnu.

Izvēloties mājokli, neorientējaties uz greznībām. Pirmām kārtām, skatieties dzīvokļus, kuri tiek izīrēti pa diennaktīm, nevis lepnas viesnīcas. Tas ir vēl viens veids, kā ceļojuma laikā ir iespējams ekonomēt. Atcerieties, dzīvoklis, kurā nav uzstādīts jaunāko paaudžu televizors pa visu sienu, maksās daudz mazāk. Jūs taču devāties ceļojumā nevis skatīties televizoru!

Izvēlieties dzīvokli pilsētas centrā. Pirmkārt, nebūs jātērē nauda transporta izdevumiem. Otrkārt, lielākais vairums dzīvokļu atrodas tūristiem pievilcīgās vietās, tātad, konkurence nav no mazajām un attiecīgi, pilsētas dzīvokļu īpašnieki cenšas izīrēt dzīvokļus par jebkurām naudām.

Tirgojieties! Kurš netirgojas, tas nesaņem atlaidi! Ja jūs ļoti mīļi un laipni palūgsiet, tad diez vai jums kāds atteiks. Cilvēki jums ar prieku iedos maksimālo atlaidi gan pakalpojumiem, gan pirkumiem. Galvenais ir nepāršaut pār strīpu un nenokaitināt pārdevēju ar savu nekaunību!

Netērējiet naudu pusdienām. Kārtīgi paēdiet brokastis un tad kārtīgi pavakariņojiet, dienas laikā var iztikt ar uzkodām.

Jo lielāka kompānija, jo lētāks brauciens. Uz pārtiku, tā tik tiešām, var ļoti ieekonomēt.

Nepērciet suvenīrus, kurus tirgo uz ik katra soļa. Šie, ne vienmēr gaumīgie nieciņi maksā dārgi, bet mūsdienās jūs ar tiem vairs nevienu nepārsteigsiet un neiepriecināsiet. Labākais, ko jūs varat atvest no ceļojuma, tie ir jūsu iespaidi, labas fotogrāfijas un brīnišķīgs garastāvoklis. Prieks būs jums pašam par ceļojumu un arī apkārtējie varēs par jums papriecāties.

Alkohols ceļojuma laikā – galvenais jūsu finansiālā budžeta un skaidrā saprāta ienaidnieks. Visticamāk, ka jūs no rīta mocīsieties ar pamatīgām galvas sāpēm un paģirām, tas būs pirmais ieguvums no alkohola lietošanas. Otrais- jūs iztērēsiet ne mazuma naudas. Atcerieties, alkoholu vienmēr ir iespējams iegādāties dzimtajā vietā, labāk iztērējiet šo naudu gastronomiskās izvirtībās, jo katrai tautai ir sava īpaša virtuve, kuru ir vērts pagaršot atrodoties tieši šajā valstī.

Nobeigumā. Vēlreiz gribu atgādināt, aizmirstiet par aizspriedumiem pret pārvietošanos ar vilcienu. Vilciens, autobuss, saprāta robežās auto stops – un jūsu priekšā atvērti visi ceļi, vienkārši speriet pirmo soli un jums kļūs skaidra, ka nav nekā brīnišķīgā par ceļošanu gan savā valstī, gan ārpus savas valsts robežām.