Pasaulē interesantākās viesnīcas


Ceļojot liela nozīme ir ne tikai aktivitātēm galamērķī, bet arī izvēlētajai naktsmītnei. Parasti tās tiek izvēlētas, balstoties uz praktiskiem kritērijiem, kā, piemēram, istabas lielumu, iekārtojumu un dažādām papildus iespējām, taču ir iespējams arī pašu nakšņošanu padarīt par piedzīvojumu un viesnīcu par apskates objektu. Ja vēlaties nākamajās brīvdienās no sirds izbaudīt ne vien apskates objektus un aktivitātes, bet arī naktsmītni, izvēlieties kādu no pasaules interesantākajām viesnīcām.

The Dog Bark Park Inn, kas atrodas Aidaho, ASV noteikti ir naktsmītne un apskates objekts vienā. Šī viesnīca ir tik īpaša tieši ar savu izskatu, jo tā ir veidota kā 12 metrus augsts bīgls. Šī viesnīca pieder kādam māksliniekam, kurš specializējas tieši kokgrebumos. Viesnīca gan ir ļoti neliela. Tajā vienlaicīgi iespējams izmitināt vien četrus cilvēkus, turklāt viesnīca pavisam noteikti nav luksusa klases. Tajā nav gandrīz nekādu ērtību. The Dog Bark Park Inn ir pavisam vienkārša B&B viesnīca, tomēr tā varētu ieinteresēt ikvienu suņu mīļotāju.

Ice Hotel jeb Ledus viesnīca, kas atrodas Jukkasjarvi, Zviedrijā, jau ir daudz interesantāka, jo tā izceļas ne tikai ar savu izskatu, bet gan visu savu būtību kopumā. Šī viesnīca ir pilnībā veidota no ledus. Katru gadu novembrī tā tiek uzbūvēta no jauna, kā milzīga ledus skulptūra. Tajā arī viss interjers – gultas, plaukti, letes, krēsli utt. ir grebti no ledus. Varētu šķist, ka šī viesnīca ir ļoti nepraktiska, tāpēc tiek izmantota tikai kā dekoratīvs apskates objekts, tomēr tajā tiešām var palikt pa nakti. Kaut gan gaisa temperatūra viesnīcā nepārsniedz – 5C, bet katrā istabā ir atrodami termo guļammaisi, kas ir piemēroti nakšņošanai īpaši aukstā laikā, tāpēc netiek izjusts nekāds diskomforts. Šī ledus viesnīca Zviedrijā bija pati pirmā, bet tagad jau šādas viesnīcas ir sastopamas arī citās valstīs. Ja jūsu plānos nav tuvākajā laikā apmeklēt Zviedriju, bet vēlaties pārlaist nakti ledus viesnīcā, varat meklēt tās arī citur.

V8 Hotel, Štutgartē, Vācijā, ir piemērota viesnīca visiem automašīnu pazinējiem un cienītājiem. Katra istaba šajā viesnīcā ir veltīta kādai retro stila vai sacīkšu automašīnai. Gultas ir pārveidotas automašīnas un arī pārējais interjers ir pielāgots tām. V8 Hotel ir gandrīz kā automašīnu muzejs, tomēr arī šī viesnīca, kā jau vairums dizaina viesnīcu vairāk ir orientēts tieši uz vizuālo baudījumu un autentiskumu, nevis ērtībām.

Giraffe Manor, Nairobi, Kenijā, savukārt ir viesnīca, kuru noteikti jāapmeklē visiem dzīvnieku mīļotājiem, jo tajā iespējams sastapt īstas žirafes. Tā nav vienkārša viesnīca safari parka tuvumā, kur iespējams pa gabalu vērot šos dzīvniekus, bet gan viesnīca, kurai tieši blakus dzīvo īstas žirafes. Iespējams, laikā, kad brokastosiet, pa logu savu galvu iebāzīs žirafe, lai jums pievienotos. Tās var droši paglaudīt un ar tām nofotografēties jebkurā brīdī. Žirafes ir pieradušas pie viesnīcas apmeklētājiem un ir ļoti draudzīgas un komunikablas. Arī pati viesnīca ir ekskluzīva, jo atrodas skaistā, senā savrupmājā. Tajā ir pieejams viss nepieciešamais labam naktsmieram.

Beckham Creek Cave Haven, Arkanzasā, ASV arī ir apmeklēšanas vērta viesnīca, jo tā atrodas īstā alā. Tā kā alas pašas par sevi var uzskatīt par tūristu iecienītiem apskates objektiem, arī šī viesnīca ir kā apskates objekts, tomēr tajā ir iespējams pārlaist nakti ar visām ērtībām. Lai šo viesnīcu uzbūvētu bija nepieciešami četri gadi, jo ierīkotu alā kondicionēšanas sistēmu, kanalizāciju, apkures sistēmu utt. ir nepieciešams ieguldīt daudz darba.