Labākie galamērķi mierīgai atpūtai


Katrs atpūšas citādāk. Kādam ir vajadzīgi ekstrēmi piedzīvojumi, citam ekskluzīvi veikali un viesnīcu numuri lielpilsētā, bet mūsdienu stresa pilnajā dzīvē, vairums tomēr meklē vietas, kur baudīt mieru un klusumu unikālā vidē. Ja arī jūs vēlaties atrast oriģinālu galamērķi, kur aizbēgt no ikdienas un izbaudīt pilnīgu mieru, izvairoties no lieliem cilvēku pūļiem, nākamajām brīvdienām izvēlieties kādu no sekojošiem galamērķiem.
Lemorne, Maurīcijā būs piemērots galamērķis tiem, kas meklē idillisku balto smilšu pludmali ar dzidru, zilu ūdeni un palmām, bez lieliem cilvēku pūļiem. Ne velti šī sala tiek dēvēta par paradīzes nostūri. Lemornē ir atrodami gan ekskluzīvi, izsmalcināti kūrorti, kur iespējams izbaudīt pilna servisa apkalpošanu, gan arī vienkārši kempingi, kuros varat izbaudīt mieru un dabas skaistumu. Uz šo galamērķi var doties jebkurā mēnesī, jo šajā vietā ir silts visu laiku, bet visvairāk tūristu šo vietu apmeklē no oktobra līdz aprīlim. Šajā laikā ir karsts, mitrs un lietains. No maija līdz septembrim laiks mazliet vēsāks, bet bez nokrišņiem. Kaut arī Maurīcija ir tipisks kūrorts, cenas šajā salā ir neticami zemas, jo īpaši nesezonā.
Ja vēlaties mazliet interesantākas un oriģinālākas brīvdienas, varat doties uz Makču Pikču, Peru. Arī šajā vietā ir iespējams izbaudīt mieru un harmoniju, bet Peru un jo īpaši Makču Pikču ir vieta ar ļoti senu un interesantu vēsturisko mantojumu. Vairākus gadsimtus Makču Pikču bija džungļu ielenkta, civilizācijai nepieejama vieta, kas arī ir galvenais iemesls, kāpēc senā pilsēta ir tik labi saglabājusies. Pilsētā atrodas daudz sakrālo celtņu un citu interesantu ēku drupas. Senais inku ceļš uz Maču Pikču ir vispopulārākais kājāmgājēju maršruts un iespējams, visapbrīnojamākais maršruts visā Pasaulē. Tieši vietas vēsture un ar to saistītās leģendas piešķir tai īpašu burvību un tajā pašā laikā neiedomājamu mieru. Uzturēšanās izdevumi un citi pakalpojumi Peru neizmaksās pārāk daudz, bet par aviobiļetēm gan varētu nākties izdot ļoti lielu summu.

Ja tomēr meklējat pieejamākus un tuvākus brīvdienu galamērķus, laba izvēle būs Haukadalur ieleja, Islandē. Visa šī valsts ir ideāli piemērota mierpilnai atpūtai, izņemot lielākās pilsētas, bet tieši šajā ielejā ir iespējams baudīt Islandes tradicionālo ainavu. Tajā ir neskarta, unikāla daba. Jūs varat apskatīt kalnus, upes, ezerus, geizerus, vulkānus un citus dabas brīnumus vienuviet. Esot šajā valstī gan vajadzētu izmantot tikai populārākās tūristu takas, jo citādāk varat apmaldīties milzīgajos, brīvajos klajumos.

Cairngorms nacionālais parks, Skotijā arī ir brīnišķīga vieta atpūtai. Tas ir lielākais nacionālais parks visā Lielbritānijā, bet tajā parasti nav sastopami lieli tūristu pūļi, kas varētu traucēt relaksācijai. Tajā var vērot neiedomājamu kalnu ainavu pat tad ja laika apstākļi nav īpaši iepriecinoši. Tā ir vieta, kuru vajadzētu apmeklēt ikvienam dabas mīļotājam, jo parkā ir ne vien ļoti liela augu daudzveidība, bet arī iespēja vērot punus un redzēt dažādus savvaļas dzīvniekus. Parka teritorijā ir atrodami arī mazi tradicionālie skotu krodziņi, kuros var nobaudīt augstas kvalitātes, vietējo darītavu viskiju.

Burgundijas reģions Francijā būs ideāli piemērots tiem ceļotājiem, kas meklē lauku mieru. Šajā reģionā var apskatīt plašus vīna dārzus un baudīt vietējo vīndaru vīnus. Kaut arī šo reģionu tūristi ir iecienījuši, tas tomēr ir pietiekoši plašs, lai ikviens varētu izbaudīt vientulību. Šajā reģionā ir daudzas tradicionāla stila viesu mājas, kas atrodas tieši blakus vīna laukiem.

Šo sarakstu varētu turpināt ar vēl ļoti daudziem tik pat lieliskiem galamērķiem. Šis ir tikai īss ieskats pasaules skaistākajās un mierīgai atpūtai piemērotākajās vietās, tomēr tajā ir uzskaitītie galamērķi ir pietiekoši dažādi, lai katrs miera meklētājs varētu atrast kaut ko sev piemērotu vai iedvesmoties sava ideālā ceļojuma galamērķa meklēšanai.