Labākie ceļojumu galamērķi pārgājieniem kalnos


Daudzi mūsdienās priekšroku dod nevis vienkāršai mierīgai atpūtai, zvilnot kādā pludmalē un malkojot kokteiļus, bet gan aktīvi atpūšoties. Kaut gan tas prasa daudz vairāk fiziskās piepūles uz spēka, tas ir labs veids kā relaksēties un atpūtināt prātu no domām par ikdienu. Viens no labākajiem un populārākajiem aktīvās atpūtas veidiem ir tieši kāpšana kalnos. Tas uzreiz nenozīmē augstāko virsotņu iekarošanu, bet gan vienkāršas pastaigas kalnainos apvidos, vērojot vienreizēju ainavu. Ja arī jūs šādi izvējojaties savas ideālās brīvdienas, nākamo ceļojumu varat ieplānot uz kādu no sekojošiem galamērķiem.

Senā inku taka, Peru ir ne tikai ideāli piemērota aktīvai atpūtai, bet arī senās inku kultūras iepazīšanai un sevis izzināšanai. Tā ir pat maģiska un ezotēriska vieta, kas sevī slēpj Ziemeļamerikas seno indiāņu cilšu noslēpumus. Katru gadu to apmeklē vairāki tūkstoši ceļotāju. Šī taka gan būs vairāk piemērota jau pieredzējušiem kalnos kāpējiem, jo tā atrodas augstu virs jūras līmeņa un tā ir nedaudz vairāk kā 33 km gara. Lai pieveiktu seno inku taku būs jārēķinās ar retināto gaisu un šauriem, grūti pieveicamiem zemes ceļiem, bet gājiens noteikti būs tā vērts, jo nekas nelīdzinās Peru mežainajiem kalniem, kas sniedzas gandrīz līdz mākoņiem un senajām pilsētas drupām.

Everesta bāzes nometne, Nepālā ir ievērojamākā pārgājiena vieta šajā apvidū. Ejot šo trekinga taku ir iespējams redzēt ne vien pašu Everestu, bet arī daudzus citus grandiozus kalnus, kā, piemēram, Lhotse, Makalu un Cho Oyu. Tā ir vieta, kur vajadzētu nonākt ikvienam, kuru vilina kalni, jo kas gan var būt vēl ievērojamāk, kā dzīvē vērot pasaulē augstāko virsotni? Everesta bāzes nometnes pārgājiens nav vienas dienas piedzīvojums. Tas var ilgt pat mēnesi, atkarībā no ceļotāju fiziskās sagatavotības, bet jebkurā gadījumā, arī šo taku vajadzētu veikt tikai pieredzējušiem kāpējiem un profesionāla gida pavadībā.

Routeburn taka, Jaunzēlandē ir viena no pasaulē skaistākajām kalnu takām. Jaunzēlande pati par sevi ir ārkārtīgi skaista un kontrastaina zeme, bet šī taka apvieno lielu daļu Jaunzēlandes savdabības trīs dienu garā pārgājienā. Taka ir aptuveni 32 km gara un tajā var apskatīt Fiordlandas nacionālo parku, karstos avotus, augstus viļņus smilšainajās pludmalēs, savdabīgu floru un faunu, kā arī pašus kokiem apaugušos kalnus ar sniegotajām virsotnēm. Šī taka sarežģītības ziņā ir vieglāka nekā abas iepriekš minētās un to var pieveikt gandrīz jebkurš cilvēks ar labu fizisko sagatavotību, ne tikai pieredzējuši kalnos kāpēji. Patiesībā sarežģītākais, dodoties šajā pārgājienā ir atrast brīvu vietu kādā no takas nometnēm, jo lielas popularitātes dēļ, visas naktsmītnes bieži vien ir pārpildītas.
Haute taka, Šveicē un Francijā ir viena no skaistākajām vietām visos Alpos. Tā iet pāri Šveices un Francijas robežai un ļauj izbaudīt elpu aizraujošus dabas skatus. Šo taku var apmeklēt gan ziemas, gan vasaras sezonā. Ziemā tajā var doties ar slēpēm, bet vasarā tā ir parasta kalnu taka. Vasaras mēnešos šīs takas pieveikšanai būs nepieciešamas aptuveni divas nedēļas un taka ir diezgan sarežģīta. Var nākties lēkt pāri dažādiem šķēršļiem un iet pa šaurām, nedrošām taciņām, taču skaistā kalnu ainava un gandarījums par šīs takas pieveikšanu noteikti atsvērs visas grūtības.

Zionas nacionālā parka taka, ASV ir viena no visinteresantākajām kalnu takām visā pasaulē, jo tā vairs neietver tikai iešanu pa taisnu ceļu. Tā ved cauri gadsimtiem seniem kanjoniem un var nākties līst cauri pat ļoti šaurām spraugām starp klintīm, turklāt pati taka ir kalnu upe, tāpēc lielākā pārgājiena daļa jāveic peldus. Taka ir tikai 26 km gara, bet tās sarežģītības dēļ, to var nākties veikt pat vairākas nedēļas.