Kāpēc ir labi ceļot vienam?


Daudzi atsakās no ceļošanas tikai tāpēc, ka nav neviena ar ko kopā to darīt, tomēr reizēm vislabākais ceļošanas kompanjons sev esiet jūs pats. No ceļošanas vienam nav jābaidās, tas nav nedz sarežģīti, nedz nedroši, tieši pretēji – nav jādomā ne par vienu citu, tikai sevi. Patiesībā mūsdienās ceļošana vienatnē vairs nav nekas neparasts un to dara arvien vairāk cilvēku, jo ir daudz iemeslu, kāpēc ir labi ceļot vienam.

Pirmkārt, ceļošana vienatnē ievērojami atvieglo ceļojuma plānošanu. Ceļojot divatā, vai grupā, ir jāatrod kompromisi pilnīgi visos jautājumos, bet ceļojot vienatnē jūs pats varat izlemt pilnīgi visu – ceļojuma laiku, maršrutu, naktsmītnes utt. Individuālie ceļotāji ir neatkarīgi un var apmierināt pilnīgi visas savas vēlmes, nerēķinoties ar līdzbraucēju viedokli.

Individuālajiem ceļotājiem ir arī vairāk iespēju. Bieži vien nākas atteikties no izdevīgiem vai citādā ziņā ļoti piemērotiem piedāvājumiem, tikai tāpēc, ka palikusi tikai viena brīva vieta. Piemēram, rezervējot viesnīcu ceļotāju skaits ir ļoti būtisks faktors, lai atrastu lētākos un labākos piedāvājumus. Tas pats attiecas arī uz pēdējā brīža lidojumiem. Parasti tiek piedāvāta tikai viena vai divas vietas. Ja jums nav līdzbraucēju, varat izmantot pilnīgi visus pēdējā brīža piedāvājumus.

Ceļojot individuāli, ir iespējams pabūt vienam. Ceļojuma mērķis ļoti daudziem ir relaksācija un sevis izzināšana. Kā gan to labāk izdarīt, ja ne visu laiku pavadot ar sevi. Individuālajiem ceļotājiem nav jāuztraucas par to, ka līdzbraucēji varētu gribēt darīt ko citu un traucēt relaksēties. Ja arī jūs gribat mieru, nevis jautrību un kompāniju, noteikti izmēģiniet ceļot vienatnē.

Vēl viens būtisks pluss ir tas, ka ceļojuma laikā ir iespējams novirzīties no plāna, pieņemt spontānus lēmumus un darīt visu, kas konkrētajā brīdī ienāk prātā. Ceļojot grupās, parasti viss tiek darīts pēc plāna, lai visi būtu apmierināti, pat tad ja kādam konkrētajā brīdī iepriekš izplānotais vairs nešķiet saistošs un interesants. Piemēram, ja noteiktā laikā ir ieplānotas pusdienas, jums būs jāiet līdzi saviem līdzbraucējiem, arī tad ja negribēsit pusdienot, bet ja būsiet viens, varēsit mainīt savus plānus kaut vai ik pēc piecām minūtēm.

Ceļojumi vienatnē ir arī daudz vērtīgāki. Tajos ir iespējams daudz vairāk iemācīties un pilnveidot sevi. Nebūs neviens, kas visu izdarīs jūsu vietā. Ja pats visu meklēsiet un pētīsiet apkārtni, daudz vairāk uzzināsiet par konkrēto vietu un tās kultūru. Turklāt paļaušanās tikai uz sevi stiprina raksturu un gribasspēku. Vienatnē pārvarētas grūtības ir laba mācība visai dzīvei. Vienreiz ko tādu piedzīvojot, turpmākie ceļojumi un arī daudzas ikdienas darbības šķitīs daudz vienkāršākas.

Vēl ceļošana vienatnē ir labs veids, kā sadraudzēties ar citiem. Tas, ka neņemat līdzi citus ceļotājus nenozīmē visu laiku būt vienam. Jūs droši varat komunicēt ar vietējiem un mēģināt sadraudzēties. Vienatnē to darīt ir daudz vienkāršāk un arī vietējie jūs uzņems daudz laipnāk. Apmeklējiet dažādus pasākumus un lūdziet pastāstīt nedaudz vairāk par jūsu izvēlēto galamērķi. Jūs būsiet pārsteigts, cik cilvēki ir atsaucīgi un laipni.
Īsāk sakot, nav nekāda pamata baidīties vai kaunēties no ceļošanas vienam. Ikkatram vajadzētu to izmēģināt kaut reizi dzīvē. Tiesa, ne visiem ceļošana vienatnē būs piemērota, bet bez pamēģināšanas to nekad neuzzināsiet. Varbūt individuālā ceļošana ir tieši tas, kas jums vajadzīgs, lai izzinātu sevi un pārbaudītu savas spējas.