Kā ceļot lēti?


Daudzi uzskata, ka tāli ārvalstu ceļojumi ir tikai bagāto cilvēku izklaides veids un priekšrocība. Tieši naudas trūkums bieži vien ir iemesls, kāpēc cilvēki atsakās no ceļošanas, tomēr ir vairāki veidi kā ievērojami samazināt ceļojuma izmaksas. Ievērojot sekojošos padomus, jūs varēsiet atļauties ceļot pat tad ja jūsu finansiālā situācija nav vērtējama kā pārāk laba.
Pirmā lieta uz ko var ievērojami ietaupīt ir transports. Ja dodaties uz kādu tālu vietu, visticamāk nāksies izmantot lidmašīnu. Šajā gadījumā ir nepieciešams atrast vislētākās aviobiļetes. Aviobiļešu cenas atšķiras no mēneša, dienas un pat laika, kādā izvēlaties ceļot. Ja jums nav būtisks laiks, kad ceļot, izmantojiet interneta vietnes, kurās var salīdzināt aviobiļešu cenas dažādās dienās, piemēram, skyscanner.net. Arī tad ja neizmantojat cenu salīdzinātājus, vienmēr atceraties, ka biļetes ir dārgākas tieši siltajā sezonā, brīvdienās un svētku dienās, jo tad ir vislielākais pieprasījums.
Ja jums nav būtisks arī ceļojuma galamērķis, varat izmantot pēdējā brīža lidojumu piedāvājumus. Tas nozīmē, ka jūs par ļoti nelielu summu (reizēm pat dažiem centiem) varat iegādāties aviobiļetes uz kādu konkrētu galamērķi. Pēdējā brīža piedāvājumi ir tik lēti, tāpēc, ka tās ir vietas, kas palikušas brīvas reisā, kurš drīz pienāks. Tādā veidā aviokompānija vienkārši cenšas iztirgot brīvās vietas. Šī iespēja gan būs piemērota tikai tiem, kuriem ir daudz brīva laika un kuri ir gatavi spontāni pieņemt lēmumus.
Ja ceļojiet viena kontinenta robežās, varat izmantot autostopus. Protams, ir dzirdēti daudzi šausmu stāsti par šo ceļošanas veidu, tomēr darot visu pareizi, ir iespējams ceļot gan lēti, gan droši. Pirmkārt, nevajag ceļot vienatnē. Ņemiet līdzi draugu, jo divatā vienmēr ir drošāk. Otrkārt, iekāpjot automašīnā, vienmēr paziņojat kādam tuviniekam par šo faktu un miniet automašīnas numuru un īsi raksturojiet gan automašīnas, gan šofera izskatu.
Vēl būtiska sadaļa kopējos ceļojuma izdevumos ir nakšņošana. Ir vairāki veidi kā ietaupīt arī uz to. Ja ceļojat siltajā sezonā, nakšņot varat teltī. Ir tikai jāatrod tuvākais kempings, kur pieejamas telts vietas. Šādos kempingos parasti ir pieejams arī sanitārais mezgls, tāpēc nav jāuztraucas par higiēnas jautājumiem.
Mūsdienās diezgan izplatīta ir arī nakšņošana pie privātpersonām viņu mājās vai dzīvokļos. Ir vairākas interneta vietnes, kur iespējams atrast vietas nakšņošanai. Viņi par simbolisku cenu izīrē brīvas gultas vai dīvānus.
Ja palikšana teltī vai pie svešiniekiem tomēr jūs neapmierina, varat meklēt B&B tipa viesnīcas vai hoteļus. Tie parasti ir diezgan lēti, turklāt cenā ir iekļautas arī brokastis. Ērtības ziņā hoteļi bieži vien pat īpaši neatšķiras no viesnīcām, vienkārši tajos ir mazāks numuru skaits un tajos nav ledusskapji, minibāri, seifi u.c., kā arī tie neatbilst citiem zvaigžņu saņemšanas sertifikācijas noteikumiem.
Vēl viens variants ir strādāt viesnīcā, samaksas vietā saņemot izmitināšanas pakalpojumus. Ārvalstīs daudzas viesnīcas piedāvā šādu iespēju, vienīgi tad jums jāpaliek vienā galamērķī ilgāku laiku. Viesnīcas nenodarbina cilvēkus uz pāris dienām. Pirms rezervējat viesnīcu, pārliecinieties, vai nav iespējams norēķināties strādājot pie viņiem.
Arī uz ēdienu varat ietaupīt. Visvienkāršākais veids ir izvēlēties vietējos ēdienus, ko pasniedz vienkāršās ēdnīcās nevis restorānos. Tas palīdzēs gan iepazīt vietējo kultūru, gan ietaupīt naudu, jo vietējie produkti vienmēr ir lētāki.
Ietaupīt varat arī daudzos citos veidos, bet tas vairāk ir atkarīgs no ceļojuma veida un jūsu prioritātēm. Ja esat piedzīvojumu meklētājs, nevis tiecaties pēc komforta un ekskluzīvām lietām, jums ir ļoti daudz iespēju ceļot lēti.