Izvēlies darbu un apceļo pasauli


Ceļojumi – tie ir jauni iespaidi, spilgtas emocijas un milzu sajūsma. Ceļojumi – tie ir daudzu sapnis, tas ir lielisks garastāvoklis un bezgalīga laime! Tā tas tik tiešām ir! Kaut gan arī šobrīd atradīsies cilvēki, kuri visu to noliegs! Tieši tā, noteikti ir cilvēki, kuriem ceļojumi prieku nesagādā. Bet mēs parunāsim par tiem, kuriem patīk ceļot un apspriedīsim idejas, kuras mums ir piedāvājuši ceļotāji ar pieredzi, lai mēs varētu ceļot pa pasauli pēc iespējas lētāk.

 1. Apmainieties ar mājām. Droši vien, daudziem no jums šobrīd kļūst ne visai labi no domas vien, ka jūsu mājā, jūsu prombūtnes laikā dzīvos sveši cilvēki. Neskatoties uz to, mūsdienās, šis veids, kļūst aizvien populārāks. Kā tas darbojas? Jūs internetā, attiecīgajos portālos sameklējat ģimeni, tajā apdzīvotajā vietā, uz kurieni vēlaties doties un attiecīgi ģimeni, kura grib doties uz jūsu apvidu. Jūs sarakstāties, vienojaties par termiņiem un ja viss izdodas – jums ir garantēts bezmaksas dzīvoklis uz atvaļinājuma laiku.
 2. Jūs varat pieskatīt saimniecību. Ļoti daudzos interneta portālos tiek izteikts lūgums pieskatīt māju, kamēr saimnieki ir aizbraukuši projām. Ja jums ir izdevies sameklēt tādu sludinājumu pilsētā, kuru jūs gribat apskatīties, tad jūs to varat izmantot, jo jums būs lieliska iespēja izmantot bezmaksas dzīvokli apmaiņā pret suņa vešanu pastaigā, puķu apliešanu un zivtiņu barošanu.
 3. Kļūstiet brīvprātīgais. Dažas labdarības organizācijas piedāvā brīvprātīgajiem mājokli, ēdienu un stipendiju, citas – tikai mājokli, bet citas – palīdzēt cilvēkiem brīvā dabā un attīstīties garīgi. Tā vai citādāk, bet ar katru gadu ceļotāju skaits, kuri pievienojas brīvprātīgajiem, palielinās.
 4. Izīrēt mājokli. Ja jums ir savs personīgais dzīvoklis, tad jūs to sava ceļojuma laikā varat izīrēt, tas manāmi papildinās jūsu maciņa saturu.
 5. Meklējiet līdzi braucējus. Tāds pārvietošanās veids ir populārs Eiropā, to sauc par “Rideshare”. Braucējs, no vienas pilsētas uz otru, ar interneta palīdzību sameklē līdzi braucējus un tādā veidā ieekonomē naudu uz benzīna.
 6. Ceļošana ar auto stopiem. Tā izskatās, ka šis ceļošanas veids, bez naudas kabatā, nekad nekļūs nepopulārs. Pieredzējuši ceļotāji apgalvo, ka viss kas ir vajadzīgs, lai ceļotu tādā veidā ir: trase, pacelta roka un labs garastāvoklis. Drošības nolūkos – laba intuīcija.
 7. Iekārtojieties darbā uz jahtas. Nav obligāti jābūt pieredzējušam jūrniekam, lai jūs pieņemtu darbā uz jahtas. Protams, būs ļoti labi, ja jums ir zināma pieredze, bet ne vienmēr tā ir vajadzīga, jo bieži vien tiek meklēti cilvēki, kuri palīdz tīri fiziski.
 8. Darbs uz kruīza kuģa. Te darba piedāvājumu ir daudz vairāk nekā uz privātajām jahtām, bet darba apstākļi šeit arī ir daudz grūtāki. Te ir ļoti stingra disciplīna, darbs gandrīz bez brīvdienām, toties maksā diezgan pieklājīgi.
 9. Automašīnu pārdzīšana. Daudzi pārvietojas tieši tādā veidā, piemēram, Amerikā. Jums ir autovadītāja apliecība? Tātad jūs varat sameklēt kompāniju, kura nodarbojas ar automašīnu pārdzīšanu, iekārtoties darbā un no punkta uz punktu B doties ar automašīnu, par kuru jums nekas nebūs jāmaksā, bet jums vēl samaksās par padarīto darbu.
 10. WWOOF. World Wide Opportunities on Organic Farms – tā ir vispasaules fermeru apvienība, kuri piedāvā ēdienu un naktsmājas apmaiņā pret darbu saimniecībā.
 11. Savākt tūristu grupu. Daudzas tūrisma aģentūras piedāvā labas atlaides, ja tiek iesniegts grupveida pieteikums. Ar interneta palīdzību jūs varat sameklēt vienādi domājošos un doties ceļā.
 12. Ceļojiet lēni. Katru reizi, kad jūs sēžaties lidmašīnā vai vilcienā, jūsu ceļojuma izdevumi vairākkārt palielinās. Ja jūs tik tiešām gribat ieekonomēt, tad uztveriet ceļojumu nevis kā brīvdienas, bet kā dzīves veidu. Necentieties ieraudzīt visu un uzreiz, kārtīgi izpētiet vienu valsti vai vienu pilsētu un tikai tad, dodieties uz nākošo. Tas ieekonomēs jūsu naudu un paplašinās pasaules redzējumu.