Ceļotāja pārdomas


Ceļošana ir viens no tiem priekiem, ko mēs varam atļauties tikai savā atvaļinājumā un tāpēc parasti ir vajadzīgs izbaudīt katru mirkli no savām brīvdienām ārpus mājām. Pasaulē ir ļoti maz cilvēku, kas var teikt, ka viņu darbs ļauj viņiem ceļot pa visu pasauli un lielākā daļa no mums ir piesieti vienai vietai, kas tad arī mums liedz katru mēnesi apskatīt citu valsti vai arī pat vairākas reizes gadā doties uz kādu kūrortu jaunā vietā.

Ceļošana vēl pie tam ir arī visai dārga un, lai, piemēram, nokļūtu Gruzijā bez kredītiem ir vajadzīgi vairāki tūkstošo Eiro, bet lai varētu katru mēnesi pavadīt citā valstī vai vismaz vairākas reizes gadā kaut kur aizceļot tad ir mēnesī jāpelnī vairāki tūkstoši. Un vismaz pie mums Latvijā ir salīdzinoši maz darba vietu, kas var nodrošināt cilvēkam vairāk kā 2000 vai 3000 Eiro lielu atalgojumu. Un ja tu vēlies tiešām labi dzīvot ceļojot tad tev vajadzēs pat vairāk nekā 5000 Eiro mēnesī un šādas darba vietas ir patiešām maz, jo pat mūsu augstākie politiķi nesaņem tik daudz naudas. Šādu dzīves stilu, tāpēc var atļauties vai nu uzņēmēji, kuri darbojas interneta vidē un ir spējīgi audzēt savu uzņēmumu neatrodoties vienā vietā vai arī programmētāji, dizaineri vai cita veida speciālisti, kas var strādāt no jebkuras vietas pasaulē un ir savas nozares speciālisti un var pelnīt vairākus tūkstošus Eiro mēneši.

Bet ja tu neietilpsti šajā kategorijā, kas var nemitīgi ceļot tad, tu vismaz vari mēģināt savu atvaļinājuma laikā apskatīt pasauli un gūt jaunu pieredzi. Sēdēt visu mūžu vienā vietā nav veselīgi un apskatot, kā cilvēki dzīvo citur tu vari gūt pieredzi, kas tev noderēs gan darbā gan privātajā dzīvē, jo neiegūstot jaunu informāciju ātri vien var ieslīgt rutīnā. Un, lai gan internets mūsdienās ir ļāvis cilvēkiem redzēt to, kas notiek visapkārt pasaulē, tomēr nekas nevar aizstāt ceļošanu un pašam ar savām acīm redzēt visas pasaules krāšņumu un skaistumu.